O mnie

Nazywam się Aleksandra Łanoszka i z zawodu oraz pasji jestem fizjoterapeutą dziecięcym.

Pracuję z dziećmi w każdym wieku, jednak moje zainteresowania skupiają się głównie na dzieciach najmłodszych, gdyż u maluszków najwięcej i w najkrótszym czasie daje się zmienić. W swojej pracy największy nacisk kładę na współpracę z rodzicem/opiekunem, gdyż taka współpraca gwarantuje szybkie efekty terapii. Dlatego też ciągle rozmawiam i odpowiadam na wszystkie pytania. Zawsze też udzielam instruktażu do domu.

Na młodego pacjenta zawsze patrzę całościowo: rozwój, zachowanie, żywienie. W razie potrzeby, współpracuję ze specjalistami z różnych dziedzin. W czasie swojej wieloletniej praktyki zawodowej rozwijałam swoje umiejętności na wielu kursach specjalistycznych. Cały czas poszerzam też swoją wiedzę tak, aby zapewnić pacjentowi jak najlepszą opiekę. W swojej pracy wykorzystuję również wiedzę na temat zaburzeń metabolicznych, które mają bezpośredni wpływ na postępowanie terapeutyczne i efekty pracy mojej i rodziców/opiekunów. Jestem osobą bardzo empatyczną i staram się zawsze wspierać rodziców moich małych pacjentów.

Prywatnie sama jestem mamą dwójki dzieci: Mai i Tomka. Dzięki temu w swojej pracy mogę również wykorzystać swoje doświadczenia domowe. Interesuję się też różnymi aspektami naturalnego wspomagania organizmu tak, aby osiągnięta homeostaza wpływała na całokształt funkcjonowania. Moją pasją jest również naturalna pielęgnacja i suplementacja.

Pracuję na co dzień z pacjentami z różnymi zaburzeniami: opóźnienia rozwoju, wcześniactwo, asymetrie, choroby genetyczne, zaburzenia neurologiczne, a także wady postawy i zaburzenia napięciowe. Bardzo istotna w mojej pracy jest świadomość czy w danym momencie dziecko wymaga mojego wspomagania czy też pomocy innego specjalisty. Współpracuję stale z terapeutami integracji sensorycznej, neurologopedami, psychologami i innymi specjalistami.

Moje wykształcenie to ukończone studia magisterskie w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Ochrony Zdrowia – kierunek: Fizjoterapia. Posiadam również wieloletnie doświadczenie w pracy w szpitalach dziecięcych oraz różnych ośrodkach rehabilitacji w Krakowie, w tym w Centrum Kompleksowej Diagnozy i Wsparcia Terapeutycznego Agaja.

Oprócz tego, zrealizowałam wiele kursów specjalistycznych, w tym między innymi:

  • NDT -Bobath Basic (Kraków 2008, prowadzony przez Zofię Szwiling, organizowany przez Reha Plus Edukajca)
  • Ndt-Bobath Baby (Leszno 2011, prowadzony przez Zofię Szwiling)
  • Kinesio Taping (organizowany przez Reha Plus Edukacja)
  • PNF podstawowy (Kraków 2006, organizowany przez Reha Plus Edukacja)
  • Neurac 1 i 2

Stale uczestniczę również w najważniejszych konferencjach naukowych, w szczególności poświęconych terapii dzieci, w tym związanych z rozwojem neurologicznym dziecka.

Obecnie uczęszczam również na kurs specjalistyczny do Szkoły Akupunktury.