„Rehapełek” czyli fizjoterapia i rehabilitacja dzieci!

Słowem wstępu

Witam serdecznie na stronie „Rehapełka”. Nazywam się Aleksandra Łanoszka i jestem fizjoterapeutą dziecięcym. Pracuję z dziećmi w każdym wieku, ale moje zainteresowania skupiają się głównie na najmłodszych, gdyż u maluszków najwięcej i w najkrótszym czasie można zmienić. W swojej pracy największy nacisk kładę na współpracę z rodzicem/opiekunem. Ta współpraca gwarantuje szybkie efekty terapii, dlatego też rozmawiam z rodzicami, odpowiadam na wszystkie pytania i zawsze udzielam instruktażu do domu. Stąd też chciałabym podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z większym gronem 🙂

Więcej o mnie można przeczytać tu –>>

Pasjonuję się również całościowymi aspektami funkcjonowania organizmu i osiągnięciem jego homeostazy, w tym naturalną pielęgnacją, suplementacją, terapiami wspomagającymi. Rozwój psycho-ruchowy dziecka jest ciągiem przyczynowo-skutkowym. Nic nie dzieje się w nim bez przyczyny i nic nie pozostaje bez dalszych konsekwencji. Jeśli w taki sposób spojrzymy na rozwój człowieka, to uświadomimy sobie jak istotny jest każdy jego element.

Zajmuję się na co dzień pacjentami z różnymi zaburzeniami: opóźnienie rozwoju, wcześniactwo, asymetrie, choroby genetyczne, zaburzenia neurologiczne, a także wady postawy i zaburzenia napięciowe. Bardzo istotna w mojej pracy jest świadomość czy w danym momencie dziecko wymaga mojego wspomagania czy też pomocy innego specjalisty. Współpracuję stale między innymi z terapeutami integracji sensorycznej, neurologopedami, czy psychologami.

Poznacie mnie po dwóch różnych skarpetkach… A czemu? Zapraszam do czytania!